מי אנחנו?

המכון הנוירופסיכולוגי מנוהל על-ידי ד"ר יורם בראב וד"ר גיל סוזין, נוירופסיכולוגים מנוסים. המטפלים במכון נותנים מענה לצרכים של אנשים המתמודדים עם קשיים בתפקודי חשיבה (כגון, בעיות קשב וריכוז).

המכון נותן שירותי אבחון נוירופסיכולוגי (שמטרתם השגת תמונה מקיפה ליכולות החשיבה וקשיים רגשיים-התנהגותיים). בנוסף, ניתן לקבל במסגרת המכון שירותי ייעוץ וטיפול לבעיות רגשיות-התנהגותיות המלוות את הקשיים בתפקודי החשיבה.אודות המכון

המכון הנוירופסיכולוגי נוסד בשנת 2005 על-ידי ד"ר יורם בראב. יורם הנו בוגר תואר-שלישי במסלול-הישיר לדוקטורט בפסיכולוגיה שיקומית (אוניברסיטת בר-אילן). הוא ביצע את התמחותו במחלקה לשיקום פגיעות-ראש ומרפאת זיכרון (בית-חולים תל-השומר). לאחר סיום עבודת הדוקטורט, אשר עסקה בהיבטים פיזיולוגיים של מחלת הדיכאון, המשיך יורם לעסוק במחקר וכיום הנו מרצה בכיר במחלקה למדעי-ההתנהגות (אוניברסיטת אריאל). עיסוקו המרכזי של יורם במסגרת המכון הוא ביצוע אבחונים נוירופסיכולוגיים לאנשים הסובלים ממגוון קשיים נוירולוגיים ופסיכיאטריים. 

בשנת 2010 הצטרף למכון ד"ר גיל סוזין. גיל הנו בוגר תואר-שלישי לדוקטורט בפסיכולוגיה שיקומית (אוניברסיטת תל-אביב). הוא ביצע את התמחותו במרכז "שפיצר" לשיקום נפגעי-ראש בחיפה. במסגרת עבודתו במרכז ריכז את התוכנית לשיקום נפגעי-ראש כרוניים והדריך סטודנטים ומתמחים בפסיכולוגיה בנושא טיפול קוגניטיבי. גיל מנוסה במתן טיפול פסיכולוגי לאנשים שעברו פגיעת-ראש ובמתן טיפול קוגניטיבי לשיקום תפקודי חשיבה. כיום, בנוסף לעבודתו במכון, הוא אחראי על היחידה לשיקום קוגניטיבי במרכז סגול לרופאה היפרבארית בבית החולים אסף הרופא (תא הלחץ). גיל חקר במסגרת הדוקטורט הידרדרות תפקודי זיכרון פרונטאליים בקרב מבוגרים וחולי אלצהיימר. ייעוד המכון

אבחון נוירופסיכולוגי

מטרתו מיפוי הפרופיל הקוגניטיבי (יכולות קשב/ריכוז, זיכרון, חשיבה גבוהה וכו') וזיהוי ליקויים קוגניטיביים ורגשיים-התנהגותיים. במידה שמזוהים ליקויים נקבעת חומרתם וניתנת דיאגנוזה והמלצות להמשך טיפול. האבחון יכול לשמש בסיס לקבלת טיפול פסיכולוגי או טיפול אחר (כגון, טיפול תרופתי). 

טיפול קוגניטיבי

טיפול פרטני שמטרתו שיפור בתפקוד היום-יומי באמצעות- הגברת מודעות לליקויים, הקניית אסטרטגיות פיצוי ואימון קוגניטיבי ממוחשב.

טיפול פסיכולוגי

מסייע לאדם להתמודד עם קשיים רגשיים והתנהגותיים (כגון, התפרצויות זעם) הקשורים עם הפגיעה הנוירולוגית. בני המשפחה יכולים גם הם להיעזר בטיפול על מנת לקבל ייעוץ ותמיכה.למי מיועד המכון?

בעיות על רקע התפתחותי

הפרעות קשב בבוגרים (ADHD), פיגור שכלי.

פגיעות נרכשות

פגיעות-ראש טראומטיות, אירועים מוחיים, גידולים מוחיים, טרשת נפוצה, אפילפסיה וכו'.


הפרעות ניווניות (דמנציה)

מחלת אלצהיימר, דמנציה פרונטו-טמפוראלית ודמנציות אחרות.

הפרעות נוספות בעלות השלכה על תפקודי חשיבה

כגון, הפרעות פסיכיאטריותאודות אנשי המכון

ד"ר יורם בראב

נוירופסיכולוג ופסיכולוג שיקומי מומחה
הינו ראש המחלקה למדעי-ההתנהגות (אוניברסיטת אריאל). הוא בעל ותק באבחון נוירופסיכולוגי של אוכלוסיות מגוונות, כולל אנשים עם הפרעות נוירולוגיות ופסיכיאטריות.

לקורות חיים של יורם בראב

ד"ר גיל סוזין

נוירופסיכולוג ופסיכולוג שיקומי מומחהאחראי על היחידה לשיקום קוגניטיבי במרכז סגול לרפואה היפרבארית בבית החולים אסף הרופא (תא הלחץ). מומחה בשיקום קוגניטיבי והענקת טיפול פסיכולוגי לאנשים עם הפרעות נוירולוגיות.

לקורות חיים של גיל סוזין


מר. אלעד אומר

נוירופסיכולוג ופסיכולוג שיקומי מומחה
מאבחן במכון

לקורות חיים של אלעד אומר


מר. ליאור גולן

נוירופסיכולוג ומתמחה בפסיכולוגיה שיקומית
מתמחה במרפאות הנוירולוגיות וביו-פידבק, שיבא תל-השומר.


לקורות חיים של ליאור גולןצור קשר

משרד ראשי (לדברי דואר):רחוב ההגנה 20, דירה 5
גבעתיים 53449 סניף תל-אביב:רחוב ברודצקי 36, תל אביב (ליד האוניברסיטה)
טלפון: 050-6652600
אבחון:Yoram@neuropsychology.co.ilטיפול:Gil@neuropsychology.co.il

כתיבת תגובה