שאלות ותשובות

מה היא נוירופסיכולוגיה?

נוירופסיכולוגיה היא תת-תחום בפסיכולוגיה אשר עוסק בהבנת הקשר בין תפקוד המוח ובין תפקוד האדם (עולם הרגש, ההתנהגות והחשיבה שלו). הנוירופסיכולוג מבסס את הידע שלו על מחקרים בתחום הפסיכולוגיה ומדעי-המוח, כמו-גם תיאוריות טיפול קלאסיות בפסיכולוגיה, לשם שיפור התפקוד של האדם בחיי היום-יום. הנוירופסיכולוגיה שמה דגש על טיפולים הממוקדים בשיפור התפקוד והתמודדות עם בעיות בהווה. לשם כך, הנוירופסיכולוג משתמש במגוון כלים (כגון, שיטות טיפול קוגניטיביות-התנהגותיות) לשם הגעה להישגים טיפולים בזמן הקצר ביותר.


מה זה נוירופסיכולוג ובמה הוא נבדל מפסיכולוג אחר?

נוירופסיכולוג הינו פסיכולוג בעל ידע מעמיק בהפרעות נוירולוגיות והשפעתן על תפקודי חשיבה, תפקודים רגשיים והתנהגות. ייחודו של הנוירופסיכולוג נעוץ בכך שעוסק באבחון, טיפול ושיקום של אנשים החווים קשיים על רקע פגיעות נרכשות, בעיות התפתחותיות, הפרעות ניווניות, והפרעות נוירולוגיות אחרות.


מה ההבדל בין נוירופסיכולוג לפסיכיאטר?

נוירופסיכולוג הינו פסיכולוג שעבר הכשרה ייחודית בטיפול באנשים עם קשיי חשיבה והפרעות נוירולוגיות. פסיכיאטר הינו רופא מוסמך אשר סיים התמחות בפסיכיאטריה. הפסיכיאטר מתמחה בטיפול רפואי (בדרך-כלל תרופתי). חלק מהפסיכיאטרים הוכשרו להשתמש בשיטות טיפול פסיכולוגיות, אך לרוב זהו אינו מוקד הטיפול.


כיצד מגיעים למכון?

המכון הנוירופסיכולוגי נמצא ברחוב ברודצקי 36, תל אביב (ליד האוניברסיטה). ניתן להגיע ברכב פרטי (יש חניון בקרבת מקום) או בתחבורה ציבורית (מרחק הליכה מהמכון).


איך קובעים פגישה במכון?

ניתן ליצור עימנו קשר דרך טלפון, פקס או דוא"ל על מנת לקבוע מועד לפגישה. לפרטים יש היכנס לצור קשר.


האם צריך להביא הפניה מהרופא כדי להגיע למכון?

ההגעה לאבחון או טיפול במסגרת המכון אינה מחייבת הפניה מרופא. ניתן ליצור עימנו קשר ישיר על מנת לקבוע פגישה לצורך אבחון או טיפול. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם נבקש לקבל מידע, או ליצור קשר עם גורם רפואי הרלבנטי לצרכי האבחון/טיפול.


האם המידע אשר נחשף במהלך הטיפול/האבחון נשאר חסוי?

הפגישות הטיפוליות והפגישות האבחוניות נערכות על-ידי פסיכולוגים מוסמכים אשר מחויבים לקוד האתיקה הפסיכולוגי, ובכלל זה שמירת הסודיות שבין מטפל ומטופל.


מה עליי לעשות אם אצטרך לבטל את הפגישה?

יש להודיע על ביטול של פגישה לפחות 24 שעות מראש.
צור עימנו קשר

משרד ראשי (לדברי דואר):רחוב ההגנה 20, דירה 5
גבעתיים 53449 סניף תל-אביב:רחוב ברודצקי 36, תל אביב (ליד האוניברסיטה)
טלפון: 03-6002972פקס: 077-4005634
אבחון:Yoram@neuropsychology.co.ilטיפול:Gil@neuropsychology.co.il
כתיבת תגובה