טיפול

מהם סוגי הטיפולים המוצעים במכון?

בדומה לקליניקות כלליות אנו מציעים טיפול פסיכולוגי לאנשים המתמודדים עם קשיים רגשיים. בנוסף, המכון מתייחדת בשירותים אותם היא מציעה לאנשים הסובלים מקשיים ביכולות חשיבה (על רקע הפרעות קשב, הפרעות נוירולוגיות או הפרעות פסיכיאטריות). סוגי טיפולים אלו מותאמים לצרכיו הייחודיים של כל אדם.

ניתן לחלק טיפולים אלו למספר סוגים:

1. טיפול קוגניטיבי: מיועד לאנשים אשר מתמודדים עם קשיים יומיומיים בתפקודי חשיבה (קשב וריכוז, זיכרון או חשיבה גבוהה). הטיפול מיועד לשפר תפקודים אלה על-ידי זיהוי הקשיים, הגברת המודעות להשפעותיהם, ופיתוח כלים להתמודדות עימם ושיפור תפקוד האדם (ייעול תהליכי חשיבה ושימוש אסטרטגיות מפצות).

2. טיפול פסיכולוגי: נועד להעניק תמיכה למצוקה רגשית וייעוץ לגבי דרכי התמודדות עם הקשיים. לעיתים, ההתמודדות היומיומית עלולה לגרום למצוקה רגשית גם אצל בני-המשפחה (כגון, הורים, בני-זוג, ילדים). לכן, טיפול זה יכול להוות עבורם מקור לייעוץ ולתמיכה, ולעזור בהתארגנות ובמתן כלים להתמודדות יעילה עם הקשיים.


מי מבצע את הטיפול והאם הוא מתמחה בתחומים ספציפיים?

הטיפולים ניתנים ע"י נוירופסיכולוג, פסיכולוג שבקיא בטכניקות טיפוליות קלאסיות ולצדן הבנה מעמיקה בהשפעות ההתנהגותיות והרגשיות של ליקויים נוירולוגיים. הכשרתו של הנוירופסיכולוג כוללת תואר שני (M.A.) לפחות בפסיכולוגיה ותהליך התמחות שאורך מספר שנים בטיפול באנשים עם הפרעות נוירולוגיות.


האם הטיפול הפסיכולוגי/קוגניטיבי נערך במתכונת אחד-על-אחד או בקבוצה?

הטיפול הפסיכולוגי נערך במתכונת פרטנית שבו המטפל פוגש את המטופל, כלומר פגישה אישית עם פסיכולוג. מעבר לכך, בהתאם לצורך ניתן לקיים פגישות אשר משלבות טיפול זוגי/משפחתי. כמו כן, ישנם טיפולים הנעשים במסגרת קבוצתית (טיפול קוגניטיבי קבוצתי) לאחר שנבחנת התאמתו של האדם לטיפול מסוג זה.


לכמה פגישות טיפוליות אצטרך להגיע?

מספר הפגישות הטיפוליות משתנה מאדם לאדם ותלוי במידה רבה בקשייו. כך למשל, הטיפול הקוגניטיבי הינו קצר-מועד ומשכו לא צפוי לעלות על כ-20 פגישות. לעומת זאת, ישנם טיפולים אחרים שמשכם ארוך יותר (לדוגמא, בעת ליווי בן-משפחה של אדם החולה במחלת האלצהיימר). נושא זה נדון ומוערך ביחד עם המטופל במהלך הפגישות הראשונות.


כמה זמן אורכת פגישה טיפולית?

הטיפול מתקיים במתכונת שבועית, כלומר פגישה אחת בשבוע, כאשר כל פגישה אורכת כ-50 דקות.
צור עימנו קשר

משרד ראשי (לדברי דואר):רחוב ההגנה 20, דירה 5
גבעתיים 53449 סניף תל-אביב:רחוב ברודצקי 36, תל אביב (ליד האוניברסיטה)
טלפון: 03-6002972פקס: 077-4005634
אבחון:Yoram@neuropsychology.co.ilטיפול:Gil@neuropsychology.co.il
כתיבת תגובה