טיפול

מהם סוגי הטיפולים המוצעים במכון?​

המכון מתמחה בקשיים הנובעים מירידה ביכולות חשיבהקשיי חשיבה יכולים לנבוע מסיבות רבות (מחלה, תאונת דרכים) וכולם מייצרים פגיעה כפולה

1. מצד אחד, יש פגיעה ישירה בזכירה, קשב, ניהול זמן ועוד ובכך התפקוד נפגע באופן ישיר, בין אם זה התעסוקתי, אקדמי, בינ-אישי, זוגי ועוד. 

2. מצד שני, החיים ממשיכים – אנו נאלצים להתמודדות רגשית יומיומית עם הירידה בתפקוד, מה שמייצר דיכאון על האובדן ("מי שהייתי פעם"), חרדה לעתיד ושינויים אישיותיים ורגשיים רבים (מלבד אלו הנוצרים באופן ישיר מפגיעת מוחית).  

המכון מבין שלפגיעה נגזרות רבות ולכן מתמחה בהתמודדות הכפולה ומציע שני סוגי טיפול עיקריים, שניתן גם לשלבם:

1. טיפול קוגניטיבי: מיועד לאנשים אשר מתמודדים עם קשיים יומיומיים בתפקודי חשיבה (קשב וריכוז, זיכרון או חשיבה גבוהה). הטיפול מיועד לשפר תפקודים אלה על-ידי זיהוי הקשיים, הגברת המודעות להשפעותיהם, ופיתוח כלים להתמודדות עימם ושיפור תפקוד האדם (ייעול תהליכי חשיבה ושימוש אסטרטגיות מפצות).

2. טיפול פסיכולוגי: נועד להעניק תמיכה למצוקה רגשית וייעוץ לגבי דרכי התמודדות עם הקשיים. ההתמודדות היומיומית עלולה לגרום למצוקה רגשית גם אצל בני-המשפחה (הורים, בני-זוג, ילדים). לכן, טיפול זה יכול להוות עבורם מקור לייעוץ, תמיכה ומתן כלים להתמודדות יעילה עם הקשיים.

תמיכה למצוקה רגשית ומתן דרכי התמודדות

שיפור תפקוד ופיתוח אסטרטגיות מפצות

% 0 ממחלימי קורונה

דיווחו על הפרעת שינה

% 0 ממחלימי קורונה

דיווחו על תסמינים דיכאוניים

% 0 ממחלימי קורונה

דיווחו על תסמיני חרדה