אבחון

מהו אבחון נוירופסיכולוגי ולמי הוא מיועד?

אבחון נוירופסיכולוגי מיועד לתת הערכה של יכולות חשיבה (כגון, ריכוז וזיכרון), תפקודים רגשיים ובעיות התנהגותיות. האבחון נועד לאנשים הסובלים מהפרעות נוירולוגיות או פסיכיאטריות. האבחון גם מתאים לאנשים שמזהים קשיים בחיי היום-יום ומעוניינים לבחון אותם באופן מקיף יותר.

האבחונים במסגרת המכון הנוירופסיכולוגי מיועדים לאנשים מעל גיל 18.


מה כולל אבחון נוירופסיכולוגי וכמה הוא אורך?

האבחון כולל ראיון (בהתאם לצורך, הראיון יכול להתבצע עם קרוב משפחה של המאובחן/ת) והעברה של מטלות אשר מטרתם לבחון היבטים שונים של חשיבה, רגש והתנהגות. אורך האבחון הנוירופסיכולוגי משתנה בהתאם לצרכים של האדם המאובחן. משך האבחון עשוי להסתכם בפגישה אחת או לחלופין להתפרש על-פני מספר פגישות (בין שלוש ל-14 שעות). לאחר סיום האבחון תקבע פגישת משוב לצורך העברת עיקרי הדו"ח, מענה על שאלות וקביעת מסלול טיפולי, לפי הצורך.


האם עליי להביא דברים כלשהם בבואי לאבחון?

יש להביא לפגישת האבחון תעודת-זהות ומסמכים רפואיים רלבנטיים (בעיקר- סיכומי אשפוז, חוות-דעת רפואיות, סיכומים נוירולוגים/פסיכיאטריים ואבחונים קודמים). מכיוון שפגישות האבחון נמשכות מספר שעות, מומלץ להביא שתייה קלה וכריך. בכל מקרה, בקרבת מקום למכון ישנה מכולת ובמכון עצמו יש מים ושתייה חמה.


דברים נוספים שיש לדעת לפני הגעה לפגישות האבחון

מכיוון שפגישות האבחון נמשכות מספר שעות רצוי להגיע לפגישות רעננים ולפנות לפחות שלוש שעות לצורך הפגישה. על-מנת לקבל הערכה מהימנה ותקפה של היכולות של המאובחן/ת חשוב להשקיע מאמץ מרבי בביצוע המטלות. לפיכך, יש ליידע את המאבחן על התעייפות או גורם אחר שיכול להשפיע על התפקוד (כגון, כאב-ראש).


על-ידי מי מועבר האבחון?

האבחון מועבר על-ידי נוירופסיכולוג, פסיכולוג בעל ידע מעמיק בהפרעות נוירולוגיות והשפעתן על תפקודי חשיבה, רגש והתנהגות. הכשרתו כוללת לפחות תואר שני (M.A.) בפסיכולוגיה ותהליך התמחות שאורך מספר שנים. המאבחן הראשי נעזר לעיתים בעוזר המאומן בהעברה של מבחנים נוירופסיכולוגיים.


מה התוצר הסופי של האבחון?

בסוף האבחון נכתב דו"ח מפורט על יכולות החשיבה של המאובחן/ת, תוך התייחסות לחלקים רגשיים ואישיותיים וקביעת אבחנה. בפגישת משוב מועברים עיקרי הדוח ונקבעים, במידת הצורך, יעדים טיפוליים. המלצות להמשך טיפול במסגרת המכון או מחוצה לו יינתנו, בהתאם לצורך.


כמה עולה אבחון נוירופסיכולוגי?

מחיר האבחון הנוירופסיכולוגי משתנה ונקבע לפי צורכי האבחון הספציפי. התעריף נקבע בהתאם למורכבות האבחון, מספר הפגישות ומשכן. ניתן לקיים פגישת ייעוץ מקדימה (מחירה ינוכה ממחיר האבחון, במידה ויוחלט להמשיך לאבחון במסגרת המכון).
צור עימנו קשר

משרד ראשי (לדברי דואר):רחוב ההגנה 20, דירה 5
גבעתיים 53449 סניף תל-אביב:רחוב ברודצקי 36, תל אביב (ליד האוניברסיטה)
טלפון: 03-6002972פקס: 077-4005634
אבחון:Yoram@neuropsychology.co.ilטיפול:Gil@neuropsychology.co.il
כתיבת תגובה